oslavy17listopadu

Chcípl PES chystá nové protesty

Další demonstraci proti vládě a protiepidemickým opatřením pořádá v neděli na pražské letenské pláni hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES. Na akci mají být podle zástupců organizátorů stany s odborníky z řad právníků a lékařů a hudební program. Příští týden plánuje hnutí spustit call centrum, radit chce s otázkami ohledně protiepidemických opatření.

Kromě hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES se na pořádání protestních akcí podílí řada dalších uskupení, například Trikolora, Svobodní, Švýcarská demokracie nebo Manifest. Na Letné bude po dohodě s policí i vyhřívaný stan s občerstvením.

Podle předsedy strany Manifest Davida Tesaře se na nedělní akci budou lidé moci od 13:00 setkat s právníky nebo lékaři, kteří jim zodpoví otázky o epidemii a o tom, jak se bránit protiepidemickým opatřením vlády.

Hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES plánuje další protestní akce také na Štědrý den a na Silvestra. 24. prosince chce hnutí na Staroměstském náměstí v Praze rozlévat rybí polévku a na Silvestra bude pořádat od 18:00 na stejném místě „Demonstraci za svobodu v roce 2022“. 

Demonstrace 17. listopadu na pražském Staroměstském náměstí se podle odhadu policie zúčastnilo zhruba deset tisíc lidí.

Další akci hnutí pořádalo toto pondělí – účastnilo se ho pár stovek lidí – avšak podle prohlášení magistrátu bez řádného oznámení, za což hnutí hrozí ve správním řízení pokuta až 30 tisíc korun. Podle vyjádření magistrátu, kterému se podle zákona shromáždění oznamují, zaslali organizátoři oznámení pozdě, takže jej úřad nepřijal. Akci nezakázal primátor Zdeněk Hřib, jak uvedl Janeček.

Call centrum, jak se bránit opatřením vlády

Kromě protestů plánuje hnutí podle Jiřího Janečka příští týden spustit call centrum, na jehož fungování se bude podílet 112 dobrovolníků z řad odborníků a pět telefonistek.

Lidé se budou moci telefonicky poradit o tom, jak se bránit proti opatřením vlády například v zaměstnání. Janeček v té souvislosti zmínil povinné očkování, o kterém se hovoří v souvislost s některými profesemi.

Na webu hnutí je také mapa podniků, které se rozhodly opatření nedodržovat. Těch se podle něj přihlásilo 1270 a zhruba polovina souhlasila se zveřejněním. Hnutí spolu s dalšími uskupeními také organizuje petici proti povinnému očkování, kterou podle Janečka zatím online podepsalo asi 13 tisíc lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-proti-covid-opatrenim-hnuti-chcipl-pes.A211124_120536_domaci_wass

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email