mz

Na konferenci ČLK o covid-19 vystoupili odborníci i ministr zdravotnictví

Toto sdělení z posledního čísla komorového časopisu Tempus Medicorum 10/2022, s. 3-17, stojí rozhodně za přečtení! Nebo alespoň za prolistování…

Koho tedy, ve druhé polovině roku 2022, stávající komorový establishment považuje za “odborníky” na tu novou nemoc? Jmenovitě Kubka, Dzúrovou, Smejkala, Válka, Dlouhého, Černou – Pařízkovou, Chlíbka, Dražana a Duška.

Kam se poděly naše nedávné “covidí hvězdy” Prymula, Koziar či Hořejší s Flégrem?

Z reportáže, které bylo věnováno celkem 15 stran komorového časopisu, mě jednoznačně zaujaly tyto dvě věty:

1. “Nutno konstatovat, že jedno každé vystoupení bylo velmi kvalitní a odborné.”

2. “Akce byla akreditována v rámci systému celoživostního vzdělávání lékařů ČLK.”

Když jsme v pátek 4. března 2022 uspořádali skutečně odbornou lékařskou konferenci Corona Duel 2022, tak výše uvedení komoroví “odborníci” nebyli ani schopni postavit se “tváří v tvář” našim odborníkům. A to přesto, že tehdejší (i dnešní) pan ministr zdravotnictví Válek nám písemně potvrdil, že své odborníky určitě vyšle. Inu plukovník Chlíbek zadaný úkol od pana ministra jaksi neráčil splniti. Jaká marnost…

A co říci závěrem? Milane (Kubku), Zdeňku (Mrózku), Michale (Sojko) a všichni vy další covidí odborníci – co byste říkali skutečnému duelu, ve kterém by mohli vaši (avšak i naši) odborníci skutečně polemizovat o tak závažném tématu, a to ve všech souvislostech medicínských, ekonomických a společenských, jakým ta nová nemoc určitě je?

Ujišťuji vás, že prezečně bychom hravě naplnili nejen velký konferenční sál v našem Domě lékařů v Praze 9, ale rovněž by další desetitisíce českých, moravských a slezských lékařů mohly on-line sledovat skutečně jiskřivou výměnu odborných, vědeckých a etických názorů na toto důležité téma.

Přeberte si to…

Za odstupující úvodní mluvčí PLKu Vít Mareček

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email